Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie NewsówCzerwiec 17 2021 14:51:13
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Licznik wyświetleń
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 39
Najnowszy Użytkownik: XMikoDikoX
SPONSORZY

Żywiec Zdrój


DeKafee Żywiec


ŻAPN


Ręczna Śrubiarnia Żywiec


Ośrodek Szkolenia Motorowego Lańczyk


Piekarnia Czernichów


Western Chicken ŻywiecHONOROWY PATRONAT NAD PLARP

UMWŚ

Powiat Żywiec

ZPRP

ŚlZPR

Partnerzy i Przyjaciele

Ręczna Żywiecczyzna


SPR ŻYWIECCZYZNA


zywiecki24


MCK Żywiec Zdrój


MCK Żywiec


Marek Regel


Vive Targi Kielce


Kronika Beskidzka


Beskidzka24


Dziennik Zachodni


Żywiec Nasze Miasto


Sportowy Żywiec


ŻywiecOnLine
RUSZA PODBESKIDZKA LIGA!!!
Już w sobotę (15 września) wystartuje trzeci sezon Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt! Rozgrywki ruszą o 8.40 w hali widowiskowo-sportowej w Łękawicy koło Żywca!
Ten sezon będzie dość nietypowy, bo zagra w nim aż 17 drużyn!


- Z tego też powodu zakończy się on dopiero w czerwcu 2013 roku! Z każdego z tych turniejów będą bezpośrednie transmisje telewizyjne w Internecie na portalu www.zywiecki24.pl - podkreśla Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.


Pierwsze zmagania ruszą w sobotę (15 września) w Łękawicy już o 8.40. Oficjalna inauguracja Ligi rozpocznie się jednak o 12.00, a kilkanaście minut później kadra Ligi Podbeskidzia rozegra swój mecz z piłkarkami UKS Start Pietrowice Wielkie, drużyną grającą w Lidze Śląskiej. Zapowiadają się zatem niezłe emocje!


Warto dodać, że Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza i Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego.


Oficjalnymi sponsorami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są: Firma Żywiec Zdrój i Kawiarnia-Restauracja Wiedeńska DeKaffe w Żywcu.


ŁĘKAWICA - 15 IX 2012 - ul. Sportowa 5


Turniej Ligowy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łękawica Stanisława Baczyńskiego


Szczegółowy rozkład meczów:


8.40 - Koszarawa - Świnna

9.00 - Ślemień - Gilowice

9.20 - Koszarawa - Ujsoły

9.40 - Ślemień - Świnna

10.00 - Gilowice - Ujsoły

10.20 - Koszarawa - Ślemień

10.40 - Świnna - Gilowice

11.00 - Łękawica - Ujsoły

11.20 - Łodygowice - Twardorzeczka

11.40 - GimBystra - Ujsoły

12.00 - Oficjalne rozpoczęcie sezonu 2012/2013

12.10 - Liga Podbeskidzia - UKS Start Pietrowice Wielkie - mecz pokazowy (I połowa)

12.40 - Łękawica - PTG Sokół w Gminie Czernichów

13.10 - Liga Podbeskidzia - UKS Start Pietrowice Wielkie - mecz pokazowy (II połowa)

13.40 - Twardorzeczka - GimBystra

14.00 - Łodygowice - PTG Sokół w Gminie Czernichów

14.20 - ŻAPN Żywiec - Węgierska Górka

14.40 - Twardorzeczka - Rajcza

15.00 - Łodygowice - Wieprz

15.20 - Łękawica - Milówka

15.40 - GimBystra - Rajcza

16.00 - ŻAPN Żywiec - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

16.20 - Żywiec - Wieprz

16.40 - PTG Sokół w Gminie Czernichów - Milówka

17.00 - Żywiec - Węgierska Górka

17.20 - ŻAPN Żywiec - Wieprz

17.40 - Węgierska Górka - Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

18.00 - Milówka - Rajcza

18.20 - Żywiec - Stowarzyszenie 16 Bielsko-BiałaPOWOŁANIA DO KADRY LIGI PODBESKIDZIA!
Swój kolejny mecz rozegra kadra Ligi Podbeskidzia!


Spotkanie z UKS Start Pietrowice Wielkie (drużyna gra w Lidze Śląskiej!) rozegrany zostanie podczas Turnieju Ligowego w sobotę (15 września) w Łękawicy! Spotkanie rozpocznie się o 12.10!
Do szerokiej kadry Ligi Podbeskidzia powołania otrzymały:


Bramkarki: Weronika Barcik (Łękawica), Monika Pawlusińska (Łodygowice), Klaudia Waluś (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Kinga Grzegorzek (Rajcza), Adrianna Pach (Świnna) i Ksenia Gołuch (Żywiec).


Pozostałe zawodniczki: Joanna Harat, Dominika Pach, Katarzyna Szewczyk i Magdalena Kubańda (GimBystra), Barbara Chrząszcz, Marta Kamińska, Dagmara Kimla i Justyna Pachut (Koszarawa), Katarzyna Duda, Magdalena Jasiewicz i Anna Mrózek (Łękawica), Aleksandra Jochemczyk, Ewelina Nikiel i Sabina Słowiak (Łodygowice), Patrycja Grygny, Magdalena Kowalczyk, Joanna Misiarz i Edyta Zeman (Milówka), Anna Gliwa, Monika Halemska i Kamila Legień (PTG Sokół w Gminie Czernichów), Klaudia Hutyra, Marta Stanik i Karolina Szczotka (Rajcza), Weronika Baca, Justyna Kliś, Ewelina Mazgaj i Kamila Tomiczek (Ślemień), Anna Jarmusz, Marta Urbaniec i Katarzyna Widuch (Świnna), Beata Skupień, Aleksandra Stasica, Marlena Staszek i Patrycja Wiatr (Twardorzeczka), Agnieszka Kręcichwost, Gabriela Salachna, Klaudia Wolna i Natalia Wolna (Ujsoły), Judyta Binda, Patrycja Hulbój, Karolina Kłusak i Klaudia Kupczak (Wieprz), Anna Ficoń, Sylwia Libionka, Klaudia Kamińska i Patrycja Puchacz (ŻAPN Żywiec) oraz Angelika Dziedzic, Dorota Mikołajek i Aleksandra Nowak (Żywiec).


FILMOWA ZAPOWIEDŹ STARTU LIGI!
Odliczamy już ostatnie dni i godziny do startu Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt!


Ruszamy w sobotę - 15 września o 8.40 w Łękawicy!!!
Oto oficjalna zapowiedź filmowa przygotowana przez portal - www.zywiecki24.pl, który jest oficjalnym nadawcą bezpośredniej internetowej transmisji telewizyjnej z meczów Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt!Zajawkę znajdziesz tu: Link
zywiecki24MARCIN DANIEC KIBICEM LIGI SZCZYPIORNIAKA!
Już 15 września rusza nowy sezon Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt!


A tymczasem przybywa kibiców Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt! Jednym z oficjalnych został Marcin Daniec, znany artysta kabaretowy!
Dodajmy, że zmagania w trzecim sezonie rozpoczną się w podżywieckiej Łękawicy już w sobotę (15 września) o 8.40!center>Miło nam poinformować, że mecze będzie można zobaczyć "na żywo" na portalu internetowym - www.zywiecki24.pl

zywiecki24


TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W PEWLI ŚLEMIEŃSKIEJ - 8 IX
Już w sobotę (8 września) w Pewli Ślemieńskiej koło Żywca rozegrany zostanie Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Pucha Wójta Gminy Świnna!


Zmagania rozpoczną się w miejscowej sali sportowej o 10.00, a do rywalizacji stanie sześć drużyn.


Oto szczegółowy harmonogram meczów:


10.00 – Wieprz – Łękawica

10.20 - Żywiec – Łodygowice

10.40 - Świnna – Koszarawa

11.00 – Żywiec – Łękawica

11.20 – Wieprz – Łodygowice

11.40 – Koszarawa - Żywiec

12.00 – Świnna – Łękawica

12.20 – Koszarawa – Wieprz

12.40 – Świnna – Łodygowice

13.00 – Żywiec – Wieprz

13.20 – Koszarawa – Łękawica

13.40 – Świnna – Żywiec

14.00 – Koszarawa – Łodygowice

14.20 – Świnna – Wieprz

14.40 – Łękawica – Łodygowice


Warto podkreślić, że turniej rozegrany zostanie w ramach obchodów Dożynek Diecezjalno-Powiatowych. Z kolei dla szczypiornistek będzie to rozgrzewka przed startem Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, które swoją zmagania rozpocznie już 15 września w podżywieckiej Łękawicy!

TURNIEJ W BYSTREJ
W sobotę (25 sierpnia) w Bystrej koło Bielska-Białej rozegrany zostanie turniej piłki ręcznej!


Zmagania rozpoczną się o 9.00 w hali sportowej przy Gimnazjum w Bystrej przy ul. Szczyrkowskiej 2.

STAROSTA ŻYWIECKI BĘDZIE PATRONEM LIGI!
Miło nam poinformować, że Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt będzie objęta honorowym patronatem Starosty Żywieckiego Andrzeja Zielińskiego!
~
KIBICUJE NAM MARSZAŁEK ŚLĄSKI!!!


Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz będzie patronował Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt! Poprosiły go o to same piłkarki ręczne z Żywiecczyzny korzystając z okazji, iż odwiedził Żywiec w sobotę, 4 sierpnia. Tak sympatycznym dziewczętom marszałek Adam Matusiewicz nie mógł odmówić!
Piłka ręczna już na dobre zawojowała Żywiecczyznę! Przez ponad dwa lata powstało tutaj 16 amatorskich drużyn piłki ręcznej dziewcząt! Ale szczypiorniak nie chce „odpuszczać” i wciąż przybywa dziewczyn, które chcą grać w ręczną. Obecnie jest ich ponad 300! To właśnie taka moda sprawiła, że 23 października 2010 roku wystartowała Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt. W pierwszym sezonie grało w niej dziesięć drużyn, a w drugim już trzynaście. W nowym sezonie, który wystartuje 15 września 2012 roku, zagra aż 17 ekip! To pierwsza i jedyna taka liga w Polsce, co potwierdza sam Marek Góralczyk, sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce!


- W nowym sezonie 2012/2013 drużyny będą grały o dwa miesiące dłużej niż w dwóch poprzednich. Wydłużamy sezon, bo drużyn przybywa. Robimy to także na prośbę samych dziewczyn, które twierdzą, że potem mają straszliwy „głód” na ręczną! – mówi żartobliwie Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.


Tak dynamiczny rozwój szczypiorniaka spowodował, że w Żywcu powstała pierwsza profesjonalna drużyna piłki ręcznej dziewcząt – TS Stal Śrubiarnia, która we wrześniu zagra w Lidze Śląskiej w kategorii juniorek!


- To szansa dla dziewczyn, aby się nadal rozwijać i z czasem być może trafić do kadry wojewódzkiej, a może i nawet reprezentacji Polski – mówi Piotr Tymiński, prezes TS Stal Śrubiarnia Żywiec.


Boom na szczypiorniaka przyczynił się do tego, że powstaje Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Żywiecczyzna. Jego prezesem został Andrzej Krempel, a wiceprezesem Jarosław Dudek.


- Stowarzyszenie będzie prowadzić Ligę i starać się organizować wiele akcji promujących ręczną na Żywiecczyźnie. Mamy mnóstwo pomysłów, ale na razie ich nie zdradzamy, aby nie zapeszyć! – śmieją się prezes Andrzej Krempel i wiceprezes Jarosław Dudek.
W sobotę, 4 sierpnia, w Żywcu podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej gościł Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz. Skwapliwie wykorzystały to piłkarki ręczne z Żywiecczyzny, które poprosiły go, by objął patronatem sezon Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt 2012/2013. Marszałek Adam Matusiewicz nie krył, że ucieszył się z propozycji i obwieścił, że będzie kibicował piłkarkom ręcznym!


- To znakomita inicjatywa, którą trzeba kibicować i popierać. Fenomenalne, że w dobie komputerów młodzieży, i to w takiej liczbie, chce się uprawiać sport! – powiedział marszałek Adam Matusiewicz w trakcie spotkania w piłkarkami, które wręczyły mu koszulkę wraz ze smyczą i znaczkiem Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.


Tym samym marszałek Adam Matusiewicz został oficjalnie przyjęty przez piłkarki w poczet ich najwierniejszych kibiców!
W poczet oficjalnych kibiców przyjęci zostali także obecni na spotkaniu burmistrz Żywca Antoni Szlagor i Marek Regel, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.


- Dla mnie była to oficjalna uroczystość, bo ja dziewczętom kibicuję od samego początku, czyli od prawie dwóch lat – zaznacza burmistrz Antoni Szlagor.


Zanosi się na to, że w nadchodzącym sezonie Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt 2012/2013 będzie miała trzech honorowych patronów: Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach. Ale być może, że to jeszcze nie koniec!
MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZCZYPIORNIAKA W SZCZYRKU
WYGRANA Z LITWĄ I ME DLA NAS!
To była szalona druga połowa czerwca - oczywiście pod znakiem piłki ręcznej!
Najpierw męska reprezentacja Polski w piłce ręcznej dwukrotnie pokonała Litwę i tym samym zapewniła sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Hiszpanii. Oczywiście w tym wielkim święcie nie zabrakło szczypiornistek z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt! Młode piłkarki ręczne dopingowały polską reprezentację podczas meczu rewanżowego w Katowicach.
Warto podkreślić, że 150 biletów na ten mecz ufundował dziewczętom Związek Piłki Ręcznej w Polsce!
W następnych dniach okazało się, że Polsce przyznano organizację mistrzostw Europy w 2016 w męskiej piłce ręcznej!

POLSKA WYGRYWA Z LITWĄ - AMULETY POMOGŁY!
Smycze jako amulety - od podbeskidzkich szczypiornistek - przyniosły szczęście męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej! Nasi pokonali Litwę robiąc duży krok w awansie do przyszłorocznych mistrzostw świata!
Podbeskidzkie szczypiornistki na kilka dni przed meczem z Litwą gościły na treningu Polaków, którzy przebywali na swoim zgrupowaniu w Szczyrku. Każdy z zawodników otrzymał smycz z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej, w której to lidze grają dziewczęta. Smycz ma służyć jako amulet w awansie do mistrzostw świata w Hiszpanii, które odbędą się w styczniu 2013 roku. I amulet już pomógł, bo w pierwszym meczu z Litwą w Wilnie Polacy wygrali aż 24:17 (12:9)!

Mecz rewanżowy odbędzie się w niedzielę (17 czerwca) w Katowicach. Polaków dopingować będzie około 150 podbeskidzkich szczypiornistek!
Warto podkreślić, że bilety dla młodych piłkarek na ten mecz ufundował Związek Piłki Ręcznej w Polsce!

Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Gatszadxx
16/01/2017 15:59
The event contains all you could need for a very good as well as at ease morning ride including electronic occasion, well-stocked nourish stations, event digital photography, mechanic help, motorbike

admin
12/08/2012 21:25
Jak tam idą treningi? smiley

kaloryferr
01/05/2012 21:41
jedyne w swoim rodzaju ;D

admin
30/04/2012 22:36
kaloryferr! Nawet się nie połapałem, bo moją uwagę przykuły Twoje wyjątkowe ochraniacze na kolanachsmiley

kaloryferr
28/04/2012 09:13
a ja jak zywkle najmniejsza ... ;D

ludir13
27/04/2012 21:32
hahahahahahaha ! xD Siebie nie komentuje. xD

admin
26/04/2012 21:57
Ale trzeba przyznać, że wyglądacie szpanerskosmiley

kaloryferr
26/04/2012 11:05
nie nie nie! to jest o wiele lepsze smiley)

admin
25/04/2012 21:48
Możemy tamto przywrócić i Ciebie domontowaćsmiley smiley smiley

Karolina
24/04/2012 19:38
tamto było lepsze ;p przynajmniej mnie nie było xD

Archiwum
KLUB NASZEGO REGIONU!
Ręczna Śrubiarnia Żywiec
DRUŻYNY Z PODBESKIDZKIEJ LIGI AMATORSKIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Ręczna Gilowice


Ręczna Bystra


Ręczna Koszarawa


Ręczna Łękawica


Ręczna Łodygowice


Ręczna Milówka
Ręczna Rajcza


Ręczna Świnna


Ręczna Twardorzeczka


Ręczna Ujsoły


Ręczna Węgierska Górka


Ręczna Wieprz


ŻAPN


Ręczna Żywiec


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie